Perfumy męskie na lato – czego szukać w zapachach?

Perfumy męskie na lato, w odróżnieniu od zapachów wybieranych jesienią czy zimą, powinny być lekkie, świeże i orzeźwiające. W letnie miesiące zapach powinien dodawać energii, dlatego warto zrezygnować z mocnych i intensywnych akordów, a postawić rześkie nuty zapachowe. Pora roku jest jednym z czynników, które powinny być brane pod uwagę przy wybieraniu perfum. Zimą wskazane są nuty ciężkie, intensywne, przyprawowe czy kadzidłowe, ale latem warto postawić na słodsze zapachy.

Jakie perfumy męskie na lato będą najlepsze?

Perfumy męskie na lato muszą zapewniać przede wszystkim uczucie świeżości przez wiele godzin – zwłaszcza w czasie największych upałów, gdy – jak nigdy – potrzebujemy orzeźwienia. Używanie tych samych perfum przez cały rok jest częstym błędem, a – co warto podkreślić – temperatura ma bardzo duży wpływ na zapach i na to, w jaki sposób go postrzegamy.

O ile jesienią i zimą ciężkie zapachy są niezwykle pożądane, o tyle nie sprawdzą się w trakcie lata. Najprościej rzecz ujmując, nie będą współgrały z wysoką temperaturą i rozgrzanym ciałem, a ich zapach może stać się wręcz przytłaczający.

Warto natomiast postawić na lekkie i orzeźwiające akordy, które będą bezpośrednio nawiązywały do wakacyjnego ducha. Niezwykle ważny jest także sam sposób aplikacji zapachów, bo to między innymi od tego zależy intensywność i trwałość poszczególnych nut zapachowych.

Gdzie psikać perfumy męskie, by wydobyć pełnię zapachu i uwolnić ich potencjał? Przede wszystkim należy aplikować je w miejsca, w których skóra jest najcieplejsza, a więc na szyję, kark, nadgarstki, zgięcia łokci oraz kolan. Warto również zadbać o nawilżenie skóry przed aplikacją zapachu, bowiem to przedłuży jego trwałość, a warto wspomnieć, że latem nawilżanie skóry jest bardzo ważne dla jej kondycji.

Perfumy męskie na lato – postaw na te nuty zapachowe!

Perfumy męskie na lato powinny korelować nie tylko z naszymi preferencjami, ale również aurą, która towarzyszy ciepłym miesiącom. Zresztą to, co kojarzy się z latem, jest najlepszą podpowiedzią, czego poszukiwać w letnich perfumach. 

Promienie słońca, bryza morska, chłodna woda, bujna roślinność, dojrzałe, soczyste owoce – z tym kojarzą się wakacje i tego też należy poszukiwać w perfumach na tę porę roku. Zrezygnuj z mocnych aromatów drzewnych, piżmowych i korzennych – rozkoszuj się nimi jesienią i zimą, zaś latem postaw na świeżą paletę zapachów.

Letnie perfumy męskie nie powinny wywoływać uczucia ciężkości, za to powinny być świeże, lekkie i dodawać energii. Pożądane są z pewnością nuty kwiatowe, cytrusowe i owocowe, które będą przełamane ostrymi akordami, chociażby pieprzem.

Popularnymi nutami są wszelkie zielone akordy, np. wetyweria czy trawa cytrynowa, a także nuty morskie. Bardzo często w letnich perfumach dodatkiem drzewnym jest cedr, a odświeżająco działają liście mięty.

Letni zapach, w pierwszej kolejności, musi odpowiadać naszej osobowości i upodobaniom – jest to bez wątpienia najważniejsza kwestia podczas wyboru perfum, jednak uwagę należy zwrócić również na porę roku, gdyż ona w dużym stopniu determinuje intensywność zapachu i wpływa na jego odbiór – przez nas samych, jak i przez otoczenie.

 

Zobacz także

Jak naturalnie zagęścić rzęsy? 7 prostych sposobów!

Naturalne zagęszczenie rzęs to temat, który w dzisiejszych czasach cieszy się coraz większym zainteresowaniem...

Czytaj dalej

Sucha skóra dłoni - jak o nią zadbać?

Sucha skóra dłoni jest problemem dotkliwym, a czasem również bolesnym. Bez podjęcia odpowiednich działań...

Czytaj dalej